Sıkça Sorulan Sorular

Parça fiyatlarını nereden temin edebilirim?

Resmi sitemiz olan http://www.ekuralkan.com adresinden öğrenebilirsiniz.

Motosiklet için ne tip ehliyet gereklidir, nasıl temin edebilirim?

18 yaşından itibaren özel sürücü kurslarından alabileceğiniz A2 tip ehliyet ile 35 kw’yi geçmeyen motosikletleri kullanabilirsiniz. 16 yaşından itibaren özel sürücü kurslarından alabileceğiniz A1 tip ehliyet ile 125 cc’ye kadar olan tüm motosikletleri kullanabilirsiniz. 20 yaşından itibaren özel sürücü kurslarından alabileceğiniz A tip ehliyet ile önceden 2 yıllık A2 tecrübeniz varsa 35 kw’yi geçmeyen motosikletleri kullanabilirsiniz. 16 yaşından itibaren özel sürücü kurslarından alabileceğiniz B1 tip ehliyet ile 4 tekerlekli motosikletleri kullanabilirsiniz. *Tüm ehliyetler 10 yıl süre boyunca geçerlidir.

Scooter alacağım ama hangisini almalıyım?

Scooter araçların kullanım amacı birbirleri ile aynıdır. Dolayısı ile scooter seçiminde, aracın tasarımı, fiziki özelliklerinize göre rahatlık aracın donanım özellikleri, performans özellikleri seçimize etki edecek sebepleri teşkil edecektir.

Scooter alacağım ama hangisini almalıyım?

Ürünlerimizin ilk bakımı 400 ile 800 km arasında yapılmalıdır. İkinci bakım 2500 km.’de yapılmalıdır. Mütaakip bakımlar her 2500 km.’de bir devam ettirilmelidir. Periyodik bakımların yapılması gereken km.’lerde + 500 km. tolerans bulunmaktadır. Örnek: 5000 km.bakımı maksimum 5500 km.ye kadar yapılmalıdır.

Lastik hava basınçları ne olmalı?

Tüm modellerimizin lastik hava basınçları değişkenlik göstermektedir. Her modelimizin kullanıcı el kitabında, bu değerler mevcuttur.

Lastik hava basınçları ne olmalı?

Kanuni serisi tüm Atv araçlar 4×2’dir.

B sınıfı ehliyetle atv motor kullanabilirmiyiz?

ATV tipi araçlar dört tekerlekli motosiklet ehliyeti olan B1 ile kullanılabilmektedir. B sınıfı ehliyet sahibi kişiler B1 sınıfı araçları kullanabilmektedir.

Motosiklet kullanabilmek için en az kaç yaşında olmam lazım?

20 yaşından itibaren özel sürücü kurslarından alabileceğiniz A tip ehliyet ile önceden 2 yıllık A2 tecrübeniz varsa 35 kw’yi geçmeyen motosikletleri kullanabilirsiniz. 18 yaşından itibaren özel sürücü kurslarından alabileceğiniz A2 tip ehliyet ile 35 kw’yi geçmeyen motosikletleri kullanabilirsiniz. 16 yaşından itibaren özel sürücü kurslarından alabileceğiniz A1 tip ehliyet ile 125 cc’ye kadar ve B1 tip ehliyet ile 4 tekerlekli motosikletleri kullanabilirsiniz.

İkinci el motorumu nasıl satabilirim veya nasıl satın alabilirim?

İkinci el motosiklet satmak yada satın almak için, motosiklet içerikli yada sadece ilanlara dayalı çeşitli internet sitelerinden faydalanabilirsiniz.

Scooter için ehliyet gerekiyormu?

Scooter araçların kullanımı için A-2 sürücü belgesi gereklidir.

E-bisiklet için motorsiklet ehliyeti gerekli mi?

E-bisiklet için A1 sınıfı ehliyet gerekmektedir.

Atv'lerin vitesli olanların şanzumanlarından vitese takarken ses geliyor peki atv 150 otomatik vites onların şanzumanda da ses gelir mi?

Vites dişlileri, senkromeç ve gurup milleri bulunan vitesli ,modellerde, senkromeç yardımı ile vites geçişi sağlanır. Sürekli aynı vites kullanılmadığı için vites geçişlerinde ses gelebilir, lakin bu ses debriyaj ayarı ile giderilmektedir. Debriyaj ayarı iyi yapılmayan motorların viteslerinden, vitese geçiş esnasında aşırı ses gelebilir. Bu durumda servisinize başvurmanız gerekmektedir. Atv 150 otomatik şanzuma sahip bir araç olduğu için gaz verildiğinde varyetor sistemi devreye girdiğinden hiçbir ses duyamazsınız.

Hava filitresini ne kadar zaman araliginda temizlemem gereklidir?

Toz ve topraklı yollarda kullanılan araçların hava filtreleri kısa sürede aşırı toz dolmakta ve bunun sonucunda aracın performansını ciddi olarak etkilemektedir. Aşırı toz bulunan yerlerde kullanılan araçların hava filtreleri her 1000 km.’de bir temizlenmelidir. Gerekirse filtre değiştirilmelidir. Standart olarak hava filtreleri aracın periyodik bakımlarında yani her 2500 km.’de bir servis tarafından temizlenir, gerekirse müşteri bilgisinde değiştirilir.

Motorların subap boşluğu ne olmalı?

Motorların subap boşluğu aracın modeline göre değişkenlik göstermektedir. Tüm araçların Subap ayarları standart değerde değildir. Subap ayar açısını öğrenmek istediğiniz modelin kullanıcı el kitabında istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Neden araçlarda plastik granaj parça kullanılıyor?

Olabilecek bir kaza esnasında metal granajın, sürücüyü ek zarar verebileceği düşünülerek Avrupa standartları dışına çıkarılmıştır. Üreticiler euro standartlarında üretim yaptıkları için plastik granaj kullanılmaktadır. Metal granaj olan ürünler Avrupa standartları kalite belgesi alamamakta ve dolayısı ile ithalat yada ihracat yapılamamaktadır.

Aldığım yeni motor arızalı çıkarsa ve servis tarafından yapılamıyorsa, iade edebilirmiyim?

Yeni alınan ve arızalı çıkan aracın servis tarafından probleminin giderilememesi halinde fabrika servisler müdürlüğü ve Ar-Ge devreye girerek üründeki problemi giderirler. Araçta bulunan problem giderilemiyorsa yada giderilmesi için ciddi anlamda tamirat gerektiriyorsa servisler müdürlüğü raporuna göre iade alınabilmektedir.

Ürünlerde kaç taksit yapılmaktadır?

Tüm kredi kartlarına ilgili kredi kartının tanıdığı imlkanlar kadar taksit yapılabilir. Ayrıca sadece kimlik fotokopisi ile bayilerimize başvurulduğu zaman 24 aya kadar vadeli kredilendirilmektedir.

Sepet takılması ile ilgili bilgi verirmisiniz?

Aracınıza sepet takılması ile ilgili olarak Kanuni yetkili satıcılarından detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Yedek parca merkezden alabilir miyim?

Fabrika merkezimizden parekende satış yapılmamaktadır. Web sitemiz kuralkan.net üzerinden üyelik formunu doldurduktan sonra kredi kartı ödemesi ile istediğiniz ürünü alabilirsiniz. Veya en yakın Kanuni yetkili satıcılarından istediğiniz yedek parçaları temin edebilirsiniz.

Neden fiyatlarınız diğer marka ürünlere göre daha pahalı?

Kanuni motosiklet olarak 1987 yılından beri motosiklet sektöründe üretici olarak hizmet vermekteyiz. Piyasada bir çok ithalatçı firma var, marka tercihinizde ürün kalitesinin ve fiyatının yanında, yedek parça bolluğu ve servis ağının genişliği yani satış sonrası hizmetinin yeterliliği olmalıdır. Firmaya olan güvende bunları destekleyen unsurlardır. Tüm ürünlerimiz, üretim aşamasından önce bir yıl boyunca tüm yol şartlarında teste tabi tutulmuş ve Bu test sonuçlarına göre kalite standartı maksimum noktaya getirilmiş olup, uluslararası ve Türk standartları sertifikalarını almış, tüm standartlara sahip olduğu için Avrupa ülkelerine satışına izin verilen kalitede bir üründür.

KANUNİ

Kuruluşu 1950’li yıllara dayanır.

HIZLI İLETİŞİM

0850 209 6565
Tepeören Mah. Eski Ankara Asfaltı No:206 34940 Tuzla / İstanbul
Call Now Button